Блог (укр)

Камені для охолодження віскі: у чому їх секрет?

Поціновувачі справжнього віскі та інших елітних видів алкоголю знають, що для їх охолодження не можна використовувати лід. Вони застосовують спеціальні камені — кубики з натурального природного матеріалу.

Такі охолоджувачі дозволяють домогтися правильної та стабільної температури напою, не зіпсувавши при цьому його смак. Як працюють камені для віскі та в чому їх переваги, розглянемо далі.

З чого зроблені камені

Ідея використання кам'яних кубиків для віскі замість льоду належить американцеві Ендрю Хеллману. Як справжній поціновувач цього елітного алкогольного напою він добре розбирається в його сортах і знає правила споживання.

Для свого винаходу Ендрю підшукував натуральний матеріал, який би відповідав наступним характеристикам:
  • легко піддається обробці;
  • не вбирає вологу, запахи та смаки;
  • має високу теплопровідність;
  • не впливає на смак і колір напою;
  • безпечний для здоров'я.

Вибір припав на стеатит, який ще називають мильним каменем. Деякі народи приписували йому цілющі властивості.

Використовувати відшліфовані камені кубічної форми вперше почали в США у 2007 році. В американських закладах, де продавали елітний алкоголь, навіть придумали спеціальну назву для віскі з кубиками, що охолоджують, — on the rock.

Як працюють камені для віскі

Щоб сповна насолодитися елітним напоєм, відчувши його неповторний смак, потрібно довести його до правильної температури. В ідеалі вона повинна складати 16-18 ° С. Якщо для охолодження використовувати лід, то температура віскі швидко впаде до занадто низької позначки, а потім знову почне підійматися. Крім того, напій стане розведеним і частково втратить смакові властивості.
При використанні стеатитових каменів віскі охолоджується поступово до необхідної температури, і вона довгий час підтримується на одному рівні. Такий ефект обумовлений особливостями матеріалу, з якого зроблені охолоджувачі.
Стеатит має високу теплопровідність і тепломісткість. Завдяки цим властивостям камінь часто використовують для будівництва печей і камінів.
Існує думка, що для охолодження напоїв можна використовувати камені з будь-яких твердих матеріалів. Головне — як слід охолодити їх перед тим, як помістити в стакан з напоєм. Це велика помилка.
Часто під виглядом стеатитових продають каміння з граніту. Мінерали мають зовнішню схожість, але кардинально відрізняються структурою. Поверхня граніту пориста, тому в ній будуть накопичуватися залишки рідини, можуть завестися шкідливі мікроорганізми. Крім того, матеріал небезпечний для здоров'я: граніт радіоактивний, і в ньому міститься калій.
Досить часто в продажу зустрічаються металеві аксесуари для охолодження напоїв. Вони можуть мати форму кубика або пулі.
Здавалося б, цей матеріал також може ефективно знижувати температуру напоїв. Але його дія не таке тривала, як у стеатита. Метал швидко нагрівається і перестає охолоджувати рідину. До того ж віскі може придбати неприємний металевий присмак.

Чим відрізняються гранітний і стеатитовий камені
Чим відрізняються гранітний і стеатитовий камені

Правила використання стеатитових кубиків

Ефективність каменів для віскі багато в чому залежить від того, як їх використовують. Важливо дотримуватися кількох правил, щоб насолодитися неповторним смаком елітного алкогольного напою.
  1. Перед першим використанням ретельно вимити кубики в мильному розчині. Це можна зробити вручну або в посудомийній машині.
  2. Протерти камені насухо за допомогою серветки або рушника.
  3. Помістити їх в спеціальний мішечок, який присутній в наборі з кубиками, і покласти в морозильну камеру мінімум на 2 години.
  4. Використовувати 3 охолоджених камені на порцію віскі об'ємом 50-70 мл.
  5. Після використання аксесуари ретельно промити, висушити та помістити в футляр.
Для зручності рекомендується наливати напій в спеціальний стакан з широким товстим дном.
Не переймайтеся, що камені можуть пошкодити скло. Сам по собі стеатит досить м'який, до того ж його шліфують вручну до ідеальної гладкості.
Ці незвичайні аксесуари можна зберігати як у футлярі, так і в морозилці. В останньому випадку у вас завжди будуть напоготові охолоджені кубики.

Як ще можна використовувати камені?

Стеатитові кубики — універсальні вироби. З їх допомогою можна не тільки охолоджувати алкогольні та безалкогольні напої, а й нагрівати їх. Таким чином можна підвищити температуру дуже холодного соку або води.
Також стеатитові камені допоможуть розігріти чай або каву, що охололи й будуть підтримувати температуру рідини на оптимальному рівні.
Знаючи, як працюють камені для віскі з метою охолодження, нескладно здогадатися, як з їх допомогою підвищують температуру рідини. Для цього потрібно розігріти кубики в духовці або в мікрохвильовій печі. Другий варіант зручніше, через те, що дозволяє швидко нагріти виріб до високої температури.
Важливо! Не чіпайте гарячі камені голими руками, інакше можна обпектися. Використовуйте кухонні щипці або прихватку.
Щоб нагріти 200 мл напою, необхідно використовувати 3-4 каменю. А для підтримки температури досить опустити в стакан або чашку 2 стеатитових кубика.

Камені для віскі — відмінний подарунок чоловікові

Жінки часто натрапляють на труднощі при виборі подарунка чоловікові, хлопцеві, батькові або начальнику. Хочеться піднести щось оригінальне і водночас потрібне.
Доброю ідеєю стануть камені для віскі. Такий незвичайний подарунок в красивому упакуванні здивує чоловіка.
Компанія Whiskey Stones пропонує купити набори різної комплектації за розумною ціною. Подивитися варіанти й замовити вподобаний можна на сайті магазину в розділі «Каталог».
Прості набори містять тільки стеатитові кубики в кількості 4-25 шт., мішечок і щипці. Також є подарункове упакування, в яких крім каменів можуть бути склянки, елітний віскі, сигари й інше.
Гарний вид подарунку надає оригінальне упаковування — дерев'яний короб з гравіюванням бренду. Є можливість нанести будь-який напис за бажанням покупця.
Замовити камені для віскі можна на сайті інтернет-магазину Whiskey Stones або телефоном. У заявці обов'язково вкажіть побажання щодо упакування та гравіювання.
Доставка здійснюється по всій Україні. До Києва посилка йзіде день, в інші регіони — 1-2 дні.
Здивуйте свого чоловіка незвичайним подарунком. Замовляйте камені із стеатиту з гравіюванням для елітного алкоголю.

Незвичайні подарунки для чоловіків від WhiskeyStones
Незвичайні подарунки для чоловіків від WhiskeyStones