Блог (укр)

Камені для віскі: як відрізнити підробку?

Оригінал чи ні — ось в чому питання! Надихнувшись класиком, ми інтерпретували культову фразу, щоб обговорити камені для віскі: як відрізнити підробку?

Історія фальсифікацій почалася задовго до того, як це стало мейнстримом. Сотні років, купуючи товар, покупець вдається в питання, чи річ оригінальна, чи чесний продавець.

Але чи так просто придбати бажану річ за доступною ціною без особливих недоліків? Як правило, покупка підробки загрожує якістю на рівень нижче оригіналу. Хоча професіоналізму деяких майстрів можна позаздрити — дуже часто копії класу люкс практично неможливо відрізнити від оригіналів.

Підтверджує цей факт історія про помилку Лувру при покупці золотої скіфської тіари, яка на ділі виявилася роботою українського майстра. Тільки уважність експертів до деталей врятувала музей від шахраїв.

Копії заполонили всі сфери діяльності, в тому числі й ринок аксесуарів для вживання алкоголю. Як відрізнити оригінальні камені для віскі від підробки, докладно розповімо далі:

 • Офіційні документи
 • Структура
 • Країна виробник
 • Форма
 • Упаковка
 • Кому можна довіряти?


Офіційні документи

Засумнівалися в автентичності каменів? Звертайте увагу на наявність сертифікатів, які можна знайти на сайтах з аксесуарами для алкоголю, або документів про справжність в наборі каменів.

Інформація в документах вказує на проходження виробами експертиз і оцінок гемологічним центром. Перевіряються:
 • матеріал,
 • розмір,
 • колір,
 • твердість.

У нижньому кутку сертифіката стоїть підпис заступника директора Державного гемологічного центру України й мокра печатка.

Структура

Зовнішні ознаки також можуть видавати справжність або неоригінальність каменів. Варто звертати увагу на відсутність надмірно пористої структури аксесуарів.

Найчастіше така нерівномірна поверхня властива граніту і мармуру, які вважаються вапняними породами.

Можна виділити такі мінуси виготовлення з них каменів:

 • Додаткові смаки. Внаслідок того, що великі пори вбирають запахи та смаки всіх напоїв, де побували камені, насолодитися гарним чистим алкоголем буде неможливо.
 • Бактерії. Великі пори — немаленькі проблеми. У пористих каменях можуть завестися мікроорганізми, які, до слова, розмножуються при температурі 20-40 ° C. Рекомендована температура вживання віскі становить 17-20 ° C, що створює ідеальні умови існування бактерій. Відповідно, це може завдати потенційної шкоди організму.
Звичайний догляд — миття гранітних каменів під водою — не допоможе позбутися від мікроорганізмів. Ретельна дезінфекція частково видалить бактерії, але такий догляд аксесуарам протипоказаний. Ризикувати своїм здоров'ям не варто, тим більше що існують камені з безпечного стеатиту.
Шкоди здоров'ю несуть не тільки мікроби. Граніт складається з радіоактивних елементів: це порода магматичного походження, яка містить калій, торій, уран та інші небезпечні для людей елементи. Фахівці рекомендують повністю виключити використання граніту в споживчих цілях.

Країна-виробник

Якщо вирішили обрати стеатитове каміння, обов'язково перевіряйте інформацію про країну, яка їх виготовила. Відомості про бренд можна знайти на сайті або упаковці товару.

Значна кількість стеатиту добувається в Північній Америці. Якщо зустрінеться товар з цього каменю з більш низькою ціною, не варто насторожуватися — стеатитові камені також виробляються в Бразилії, Індії, Фінляндії, Росії.

На упаковках підробок вказують виробником Китай. Там не видобувають стеатит, а продають під його виглядом граніт.

Різниця між гранітним і стеатітовим камінням
Різниця між гранітним і стеатітовим камінням

Форма

Оригінальні якісні камені для віскі завжди виготовляють вручну. Тому кожен кубик може відрізнятися формою, гостротою кутів, неточно потрапляти у встановлені виробником параметри.

Стеатит — досить м'який матеріал, який піддається різьбленню та обробці. За допомогою ручного шліфування фахівці майстерно відточують кути, роблять їх округленими. Завдяки цьому камені не дряпають скло склянок.

Працюють над кубиками-охолоджувачами справжні професіонали, які проходять спеціалізоване навчання техніці роботи з каменем. Тому на стеатитовий whisky stones досить високі цінники, якщо порівнювати з неякісними підробками.

Невелика геометрична недосконалість не заважає мильним кубикам відмінно і надовго охолоджувати напої.

Структура каменів для віскі зі стеатиту
Структура каменів для віскі зі стеатиту

Упаковка

Для надійного зберігання віскі-камені повинні реалізовуватися в міцному упакуванні, які зможуть запобігти їх пошкодженню, захистять від пилу. Найчастіше оригінальний аксесуар можна придбати в дерев'яній коробці з м'яким наповнювачем — стружкою з дерева.

Вона забезпечує додаткову безпеку кубикам, вберігає їх від небажаних відколів на кутах. Якщо на пошті ви отримали аксесуари у звичайній паперовій коробці, варто насторожитися: таку упаковку використовують для продажу підробок. Адже низька собівартість матеріалу дозволяє встановлювати низьку ціну на камені.

Подарунковий набір каменів для віскі від Whiskey Stones
Подарунковий набір каменів для віскі від Whiskey Stones

Кому можна довіряти?

Популярність каменів для віскі безперервно зростає. Виробники пропонують подарувати хлопцеві, чоловікові або другові набори з кубиків для охолодження та інші аксесуари для вживання алкоголю

В Україні, за оцінками покупців, можна довіряти:

 • Whiskey Stones. Компанія не просто реалізовує аксесуари для алкоголю, а знайомить з традиціями та культурою їх вживання. На сайті можна знайти різні подарункові набори для сім'ї, друзів або колег, ідеї презентів для цінителів віскі або вина. Виробники дають можливість зробити подарунок унікальним, обравши персональне гравіювання на коробці, камені, декантері або склянці. Замовити набори можна на сайті Whisky Stones або по телефону, вказавши побажання щодо гравіювання. Можлива оплата післяплатою або авансом на рахунок ПриватБанку. Доставка по всій Україні здійснюється протягом 1-2 днів, в Києві— за день.
 • Ice Stone. Компанія продає оригінальні камені для віскі зі стеатиту. Якість і справжність виробів підтверджує сертифікат з висновком санітарно-епідеміологічної служби. Основний акцент — реалізація аксесуарів для алкоголю: каменів, склянок і підставок для них. Замовити камені можна на сайті або за телефоном. Діє доставка по всій Україні. При здійсненні замовлення можлива часткова оплата на карту або накладений платіж.

При виборі каменів для віскі в першу чергу орієнтуйтеся на якість і надійність виробника. Вибирайте аксесуари з безпечних матеріалів, які порадують бездоганною дегустацією напоїв.