Блог (укр)

Як вибрати камені для віскі

Матеріал присвячується цінителям благородного напою — віскі. Поговоримо про аксесуари для його правильного вживання і дізнаємося, як вибрати камені для віскі.

Місце народження напою дотепер не визначено: за можливість називати себе батьківщиною цього міцного алкоголю досі борються Шотландія та Ірландія. Явною переможницею в цій баталії можна вважати першу країну через те, що згадуючи виробників справжнього віскі найчастіше називають шотландців.

Головним секретом ароматного смаку напою стала технологія його приготування, а саме — довгострокова витримка в бочках з різного дерева.

Безперечно, виробник впливає на смак і якість напою. Але не менш важливу роль відіграє культура його споживання. І камені відіграють в ній важливу роль.
Один з ключових моментів дегустації — температура подачі віскі: його слід пити при температурі від 17 до 20 ° С, тобто трохи нижче звичайної кімнатної.
Здавалося б, дотримуватися цього правила досить просто: кинув потрібну кількість льоду, і на цьому дотримання звичаїв закінчено. Але не тут-то було.
Ще одна традиція від шотландців — пити віскі чистим. Як би не подобався нам старий Черчилль і його ідеологія вживання алкогольного напою з колою і льодом, справжні гурмани не сприймають сторонніх смаків і ароматів.
У рекламі ми бачимо красиву бурштинову рідину з прозорими кубиками льоду. Але на це й потрібна реклама — картинка повинна залучати.
На ділі при додаванні льоду, який охолоджує віскі нижче покладених 17-20 ° С, напій втрачає аромат. Тоді як же дотримуватися традиції, якщо єдиний варіант охолодження не підходить для точного дотримання правил?
В тому-то й справа, що лід — не єдиний варіант. Відмінний спосіб охолодження шотландці придумали століття назад. Вони додавали в віскі охолоджені шматочки каменю. У XXI столітті ідею популяризували американці.
Тепер сучасні споживачі шукають відповідь на питання, як вибрати камені для віскі правильно?
Дійсно, процес це трудомісткий. Адже при виборі відповідних для ідеального смаку віскі охолоджувачів потрібно звертати увагу на всі критерії: колір, матеріал, кількість каменів.

Колір

Камені для віскі роблять з природних матеріалів. Купити кубики можна в різних кольорах: білому, сірому, неоднорідному — з зеленим, жовтим, червоним, коричневим відтінком.
Якщо робити акцент на візуальну складову, правильним вибором вважаються камені неяскравих тонів, які більше нагадують білий. Чим світліше колір кубиків, тим більш реальним вважається матеріал.
Всі кольорові вкраплення отримують за допомогою підфарбовування мінералів. Якщо барвник буде розчинятися в віскі, це може негативно вплинути на здоров'я.

Різновиди каменів для віскі
Різновиди каменів для віскі

Матеріал

Активно використовувати аксесуари для охолодження віскі стали з 2007 року. Саме тоді банкіру Ендрю Хеллману прийшла ідея повернутися до шотландських давніх традицій, застосовуючи камені.

Для їх виготовлення Хеллман запропонував використовувати стеатит, ретельно відшліфований у формі кубика. Перевагами таких охолоджувачів стали стійкість до впливу хімічних речовин і абсолютна безпека.

Матеріал не впливає на смак і запах напою. Внаслідок м'якості та спеціальної обробки камінь не пошкоджує скляний стакан.

Крім стеатиту аксесуар також виготовляють з:
  • Нефриту. Лікувальний камінь зеленуватого відтінку, який безпечний для здоров'я і має високу тепломісткість. Це якість позитивно впливає на тривалість і ефективність використання каменів.
  • Харчовий стали. Цей матеріал шліфують не тільки в формі куба, аксесуар також виготовляють у вигляді куль. Металеві whisky stones несуцільні: їх наповнюють нетоксичним гелем. Такі аксесуари довше тримають необхідну температуру.
  • Шунгіта. З нього роблять камені для віскі з закругленими кутами, темно-сірого кольору, з високим вмістом корисних елементів.
  • Граніту. Пористий матеріал, який вбирає запахи і смаки рідини. Тому камені з нього можна використовувати тільки для одного напою.

З чого виготовляють камені для віскі
З чого виготовляють камені для віскі

При виборі каменів для віскі варто звертати увагу на країну-виробника: стеатит, з якого виготовляють аксесуар, видобувається не скрізь.
Якщо на пакуванні вказують США, Фінляндію, Бразилію, Росію, Індію — будьте спокійні, ви купили якісний товар.
Оптимальним і класичним варіантом все ж вважаються камені зі стеатиту. В Україні їх можна купити на сайті компанії Whiskey Stones: як окремо, так і в подарункових наборах.

Кількість

Вибираючи набір для покупки, орієнтуйтеся на умови вживання віскі. Кількість каменів у наборі буде залежати від розміру компанії та особистих смакових переваг кожного її члена.
Пити віскі рекомендують невеликими порціями: напій повинен займати третину склянки, приблизно 50 г. На таку кількість рідини варто додавати 2-3 камені.

Якщо ви звикли до більшої кількості напою в склянці, наприклад, 100 г, відповідно беріть 4-6 штук охолоджувачів. За умови, що температура в кімнаті становить 25 ° С і вище, в порцію додають ще кілька каменів.
В Україні ви можете замовити набори аксесуарів для особистого використання або посиденьок великою компанією на сайті Whiskey Stones. Кількість каменів у наборі може варіюватися від 4 до 25. Всі вони стильно упаковані в дерев'яні коробки з вигравіюваним логотипом.
Також ви отримаєте щипці для зручного використання каменів і мішечок для їх зберігання.
Розмір каменів також буде впливати на смак напою, але зазвичай кубики стандартної форми та параметрів. Їх величина коливається між 2-4 см. Охолоджувачі в формі дисків 3-4 см діаметром.

Кількість каменів у наборі
Кількість каменів у наборі

Щоб річ служила вам вірою та правдою, за нею потрібен спеціальний догляд. Для ефективного застосування каменів виробники рекомендують дотримуватися таких правил:
  • Якщо збираєтеся використовувати камені вперше, протріть їх щіточкою і промийте теплою водою.
  • Висушіть при кімнатній температурі.
  • Після використання очистіть від напою, промийте водою, протріть паперовими рушниками та складіть в мішечок.
  • Покладіть кубики на зберігання в холодильник.
Вибір каменів для віскі — відповідальна справа. Ретельно підходьте до покупки аксесуара, звертаючи увагу на всі особливості кубиків для охолодження напою. Дотримуйтесь наших порад і дегустація алкоголю стане справжньою насолодою!