Блог (укр)

Топ-10 найкращих віскі

Топ віскі у світі — напої з багаторічною історією. Їх шанують поціновувачі елітного алкоголю та сомельє.
Такий алкоголь виробляється у багатьох країнах. Існує багато видів цього напою. Але щоб належним чином зрозуміти, що він собою являє, рекомендуємо спробувати варіанти з топ-10 кращих віскі.

Різновиди напою

Перш ніж обрати певного виробника, необхідно зрозуміти які основні різновиди напою існують. Виходячи з особливостей технології виготовлення та складових компонентів виділяють такі сорти, як:
 • односолодовий;
 • солодовий;
 • зерновий;
 • купажований.
Односолодовий скотч виготовляють переважно в Ірландії та Шотландії. До складу входить солод виключно з ячменю. Інші зернові культури не додаються.
Смак у такого напою міцніший, насиченіший і більш різкий, ніж у інших видів. Його часто використовують для приготування коктейлів.
При виготовленні солодових сортів використовують різні зернові культури. Отриманий алкоголь продають або використовують для приготування купажів. Смакові якості солодового скотчу залежать від зерна і не піддаються чіткому опису.
Зерновий алкоголь набагато бюджетніший за інші. Основою напою є будь-які зернові, які виробник може не солодити. На прилавки такий скотч надходить рідко, застосовується як основа інших напоїв. Присмак та аромат слабо виражені, якщо порівнювати з іншими різновидами.
Купажований — очолює топ-10 найкращих віскі. Найбільш популярний вид, в основі якого чистий солод ячменю та комбінація зернових спиртів. Стандарту пропорцій немає. Тому рецепт кожного виробника є унікальним.

Навіть з урахуванням всіх особливостей різних видів напою буває складно визначитися та вибрати якийсь один. Для таких випадків ми склали топ-10 найкращих віскі.

Наш топ-10 найкращих віскі

У кожного напою унікальний смак та аромат, кожен з них підходить під ту чи іншу ситуацію, їжу чи настрій. Але все ж таки можна виділити бренди, які користуються найбільшою популярністю у поціновувачів міцного алкоголю.

Johnnie Walker

Історія Johnnie Walker налічує майже дві сотні років. Цей головний з топ-10 найкращих віскі продається у багатьох країнах.
Johnnie Walker буває кількох сортів. Залежно від виробничої технології та складу етикетка на пляшці змінюватиметься. Існують:
 • Red Label,
 • Black Label,
 • Double Black Label,
 • Green Label,
 • Gold Label,
 • Aged 18 Years,
 • Blue Label,
 • Johnnie Walker Swing.
Більшість із них — купажовані види. Кожен має виражений смак, в якому збалансовані відтінки родзинок, шоколадні нотки та присмак молочної іриски.

Jack Daniel’s

Виготовляється у Сполучених Штатах з 1866 року. Найбільш популярним видом Jack Daniel's являється Old No.7.
Класичний кукурудзяний сорт у топ-10 найкращих віскі. У смаку відчуваються відтінки ванілі, іриски та дерев'яні нотки. В ароматі присутні карамель, тютюн, какао, горіх та сухофрукти.

Jim Beam

Компанія Jim Beam — один із виробників, чий алкоголь чудово поєднує в собі невисоку ціну та гарну якість. Ці особливості допомагають йому залишатися в топ-10 найкращих віскі.
Jim Beam вживають як у чистому вигляді, так і в коктейлях. У смаку яскраво виражені дерев'яні нотки. У запаху преважають квіткові та пряні відтінки.

Jameson

Jameson — ірландська класика із витримкою в 3 роки. Колір насичений янтарний. Смак горіховий, м'який, із солодкими нотками. В ароматі відчуваються ваніль та херес.
Найчастіше Jameson подають як дижестив, тобто після основного прийому їжі.

Bell's

Шотландський Bell's — купаж, у складі якого солодовий та зерновий спирт. Цей представник топ-10 найкращих віскі експортують у більш ніж сто країн. Цінителі м'якого фруктово-горіхового смаку і пряного запаху Bell's вживають переважно в чистому вигляді.

Ballantine's Finest

Ballantine's Finest з'явився на початку ХХ ст. В основі рецепту 50 видів солодового та 4 види зернового спирту. Баланс витонченого смаку доповнений ванільними, яблучними та шоколадними нотками. Аромат насичений, медово-пряний.

Chivas Regal

Шотландський преміальний купаж із 12-річною витримкою. Бурштиновий Chivas Regal прийнято подавати після їжі. Деякі люди вважають за краще вживати його, курячи сигару.
На смак цей представник топ-10 найкращих віскі м'який, вершковий. Запах поєднує трав'яні, медові, вересові та фруктові акценти.

Glenfarclas 15 років

Glenfarclas 15 years — шотландський напій із витримкою у 15 років. Смак Glenfarclas у міру солодкий, стриманий, але при цьому насичений. У ньому чітко відчуваються прянощі, солод, херес та торф. Запах багатоскладний, із ледь вловимими нотками ірису та сухофруктів.

Dalmore

Dalmore — складний та збалансований віскі з 12-річною витримкою. Його подають до десертів, фруктів, поєднують з кавою, вживають як аперитив або дижестив.
Випивши Dalmore, можна відчути відтінки ванілі, цитрусу, кави та кардамону. В ароматі присутні шоколад, чорнослив та марципан.

Green Spot

Green Spot — ірландський алкоголь із 8-річною витримкою. Смак напою сухий, міцний, солодкуватий та пряний, з вираженими м'ятними нотками.
У запаху поєднуються чорна смородина та трав'яні відтінки. Найчастіше Green Spot п'ють після основного прийому їжі або поєднують із курінням сигари.

Як правильно пити міцний алкоголь

Щоб оцінити всіх представників топу віскі у світі, необхідно дотримуватися певних правил вживання. Це допоможе розкрити та відчути всю смакову гаму.
Можна виділити три основні моменти: змішування, закуски та температура напою. Якщо перші два пункти відносні та суб'єктивні, то третій — найважливіший. Адже не та температура чи невірний спосіб охолодження може зіпсувати враження навіть від преміального алкоголю.
Температура має бути в діапазоні від 17 до 20 градусів. Деякі люди охолоджують напій кубиками льоду. Але експерти-сомелье не радять цього робити.
Заморожена вода неминуче почне танути та розбавляти алкоголь. В результаті він втратить унікальний смак та аромат.
Щоб уникнути цього, рекомендується використовувати спеціальні камені. Набори класичних стеатитових кубиків Whiskey Stones не тільки допоможуть уникнути ароматичних або смакових спотворень, але й будуть слугувати гарною ідеєю подарунка для хлопця або чоловіка.
Кубики попередньо кладуться у морозилку, після чого — у склянку. Вони зберігають прохолоду приблизно півгодини і дозволяють насолодитися алкоголем.
Набір каменів для віскі
Набір каменів для віскі

У магазині Whiskey Stones можна купити подарункові набори та, оформивши заявку, замовити будь-яке гравіювання на коробці. Доставка товару здійснюється як по Києву, так і по Україні.
Дотримуючись температурного режиму, знаходячи ідеальні для вас поєднання алкоголю з їжею та іншими напоями, ви повністю розкриєте смак кожного з топ-10 найкращих віскі.